Jacotte Brokken waarschuwt: ‘Vanaf dan wordt het weer tropisch warm!’

Het zomerse weer blijft België voorlopig stevig in zijn greep, al wordt het vandaag in een groot deel van het binnenland iets minder heet dan tijdens de voorbije dagen. “Het wordt vandaag 28 graden in het binnenland, en dus geen 30 meer”, legt VRT-weervrouw Jacotte Brokken uit.

Regionaal kunnen de temperaturen echter duidelijk hoger uitvallen, vooral in het oosten en noordoosten van het land. “In de Kempen kan het wel nog over de 30 graden gaan.” Het KMI houdt zelfs rekening met maxima tot 32 à 33 graden in het oosten, terwijl het aan zee ongeveer 23 à 24 graden wordt.

Zaterdag wordt aangename zomerdag

Vrijdag blijft het warm, met in het binnenland temperaturen die opnieuw tot ongeveer 29 graden kunnen oplopen. Zon en wolken wisselen elkaar af en plaatselijk is een bui niet volledig uitgesloten, al blijft het op veel plaatsen droog. Zaterdag volgt vervolgens een iets minder warme maar aangename zomerdag.

Het kwik bereikt dan ongeveer 26 graden en de zon krijgt opnieuw veel ruimte. Van een langdurige afkoeling is dus geen sprake, want de warmere lucht blijft dicht bij ons land aanwezig.

Vanaf zondag weer tropische temperaturen

Vanaf zondag nemen de temperaturen alweer toe en kan lokaal opnieuw de tropische grens van 30 graden worden bereikt. Ook maandag blijft het naar verwachting zeer warm, waardoor de waarschuwingsfase van het nationale hitteplan voorlopig behouden blijft.

Dinsdag zou het kwik opnieuw wat dalen naar ongeveer 27 graden en verschijnen er meer wolken. Toch blijft het weer ook dan uitgesproken zomers en liggen de temperaturen ruim boven het normale niveau voor deze tijd van het jaar. Een echte en langdurige weersomslag lijkt voorlopig dan ook niet aan de orde. (afbeelding: Magnific)

VOLGTIP!

Zin in nog meer van onze virale en exclusieve content. Word dan snel (gratis) lid van onze nieuwe Facebookgroep. Via deze link geniet je meteen van alle leuke content van Mancho. Tot gauw!