Ruben Van Gucht doet straffe uitspraak: “Slechts één iemand kan mij temmen!”

Ruben Van Gucht was een tijdje geleden te gast op JOE bij Sven Ornelis en Anke Buckinx. Daar sprak hij over zijn overstap naar VTM, maar ook over de manier waarop mensen naar hem kijken. “Ik zou aan de mensen willen vragen om geen oordeel te vellen”, klonk het.

Het privéleven van de sportjournalist ligt al langer onder een vergrootglas. Zelf lijkt hij zijn reputatie als ‘vrouwenzot’ met enige humor te benaderen. “Er zijn weleens mensen die mij daar spontaan op straat over aanspreken”, zei hij.

“Openheid geeft me rust”

Van Gucht gaf eerder toe dat hij bijhoudt met hoeveel partners hij een relatie heeft gehad. Toen sprak hij over 69, en volgens hem is daar sindsdien nauwelijks verandering in gekomen. Toch benadrukt hij dat openheid hem vooral rust geeft. Of iemand hem ooit definitief tot rust zal brengen, laat hij in het midden. “De enige persoon die mij zal temmen, ben ikzelf. De dag dat ik voel dat het vuur wat gedoofd is, dan zal ik getemd zijn.”

“Ik blijf dicht bij mezelf en doe, zowel professioneel als privé, wat mij gelukkig maakt”, legt hij uit. Volgens Van Gucht is eerlijkheid in de huidige maatschappij een grote kwaliteit. Hij wil niet liegen of zich anders voordoen om anderen te pleasen.

Kritiek op rol als vader

Kritiek op zijn rol als vader raakt hem wel. Volgens Van Gucht klopt het niet dat hij daar te weinig energie in steekt. “Er komt nog een kindje aan, maar ook daar zal ik veel energie insteken”, zegt hij duidelijk. (afbeelding: Play)